Göğüs eritme hareketleri

Göğüs bölgesindeki yağlanma hem çok tehlikeli hemde eritmesi çok zor bir bölgedir. Bu bölge kalbe yakınlığı sebebiyle kalp damarlarının tıkanmasına sebebiyet verebilmekte ve hoş olmayan sonuçları bulunmaktadır. Bu sebeple bu bölgenin yağlanmasına asla izin vermeyin ve mümkünse aşağıda belirttiğimiz göğüs eritme hareketlerini günde 25-30 defa tekrarlayın. Yapmanız gereken 2 veya 3 kiloluk dambıllar kullanmak..

Bu yazıda verilmiş olan göğüs eritme hareketleri denenmiştir ve 100% sonuç vermektedir.

Yere sırt üstü yatıp yerden destek alın.
Dambılları göğsünüzün üstüne karşılıklı duracak şekilde tutun ve kollarınızı dirseklerinizi kullanarak yana açıp kapatn.
10 veya 15 kez bu hareketi tekrarlayıp kısa aralar verek tekrarlayın.
Hareketleri yaparken karnınızın ve göğsünüzün sıkı bir şekilde durmasına özen gösterin.
Göğüsünüz iyi bir şekil alana kadar bu hareketleri hergün yapın ve ara vermeyin.

2. yöntem ise şınav çekmek. Eğer kollarınız zayıfsa bu konuda ilk zamanlar zorlanabilirsiniz ancak yılmayın. Azar azarda olsa hergün şınav çekmeye gayret gösterin ve hergün bir öncekinden daha fazla sayıda şınav çekin.

Şınav çekerken almanız gereken pozisyon, ellerinizin göğüs hizasında olması ve gergin şekil durmasıdır. Yerden yükselirken nefes alın ve inerken nefes verin. Şınav çekerken nefes problemi yaşamazsanız performansınızda artacaktır. Şınav çekmenin püf noktası nefesdir. Nefesinizi düzenleyin ve bunu gayretle devam ettirin.

Bir ay içinde göğsünüzde ciddi bir şekillenme ve yağların eridiğini görebileceksiniz. Göğüs bölgesindeki yağların erimesi sağlığınız açısından çok ama çok önemlidir. Olası kalp damarlarının tıkanmasının şınavla önüne geçebilirsiniz.

not: bu yazı 11.08.2012 de imla hataları düzeltilmek amaçlı güncellenmiştir.

Bu yazı bölgesel zayıflama, Zayıflama kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Göğüs eritme hareketleri için 1 cevap

  1. gülay der ki:

    arkadaşlar bu hareketler süperrrrrrrrrrrrr tavsiye ederim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir